Upozornění na padělky EOTECH

Jak odhalit padělaný EOTECH


Je pravda, že autentickou technologii holografického zobrazení je téměř nemožné replikovat. Existuje mnoho imitací produktů EOTECH, které se pokoušejí vydávat za holografické zaměřovače EOTECH. Pomůžeme vám rozpoznat rozdíl.

Padělatelé replikují vnější vzhled kolimátorů EOTECH a mohou zahrnovat loga a štítky EOTECH, aby vypadaly jako originální výrobky. Na rozdíl od padělků jsou všechny holografické kolimátory EOTECH vyráběny v USA.

Rozdíly ve vzhledu mezi originálními produkty EOTECH a padělky jsou často téměř nerozeznatelné, včetně replikace registrovaných ochranných známek.

Padělané výrobky rozhodně nebudou:

 • Odolávat zpětnému rázu nebo nárazu ani s malými až středními zbraněmi
 • Odolávat pádovým zkouškám nebo nadměrným nárazům
 • Poskytovat jakoukoli ochranu proti vodě
 • Nabízet výhody, které poskytuje skutečná holografická technologie
 • Nabízet spolehlivý výkon 

Chcete-li identifikovat padělaný produkt, hledejte následující:

 • Chybějící nebo nesprávná výrobní nálepka EOTECH a nebo sériové číslo
 • Neobvyklé baterie - padělané výrobky často, ale ne vždy, vyžadují několik malých baterií (typicky knoflíkové)
 • Přepínatelnou červenou nebo zelenou barvu osnovy zaměřovače
 • Vysoce reflexní optika
 • Viditelné LED světlo umístěné uvnitř průhledového prostoru
 • Tlačítko NV, které přepne LED na jinou barvu namísto režimu nočního vidění
 • Nabízeno k prodeji od neautorizovaného prodejce EOTECH

Ochranné známky a patenty EOTECH, stejně jako mnoho návrhů produktů společnosti, jsou chráněny zákony Spojených států o ochranných známkách a patentech.


Originální vs. padělané

V současné době existuje několik padělků (modelů) holografických kolimátorů EOTECH, které jsou na trhu, primárně prodávané prostřednictvím webových stránek se sídlem v zámoří např. eBay, Amazon, Facebook a na místních výstavách zbraní. Srovnání mezi originálním produktem EOTECH a padělky jsou uvedena níže. Ačkoli to není úplný seznam všech padělaných produktů, pomůže vám to identifikovat skutečný vs. falešný kolimátor při rozhodování o nákupu. Horní obrázky jsou pravé holografické zaměřovače EOTECH, dolní potom padělky. Jak je vidět, vnější vzhled je téměř totožný.

Padělatelé zkopírovali vnější vzhled zaměřovače EOTECH. Padělatelé zatím nemají technologii, která by dokonale kopírovala holografickou technologii EOTECH. Jednoduše napodobují činnost holografického zaměřovače pomocí starší technologie červených teček nebo reflexů.

Bez ohledu na model lze padělky rozpoznat podle zakřivené a reflexní optiky. Plochá, antireflexní optika originálního zaměřovače EOTECH odráží velmi málo světla, zatímco optika padělků odráží jasný a zkreslený obraz světla. Jen velmi málo světla se odráží u originálního produktu. Optika v padělaném zaměřovači je zakřivená a reflexní a odráží hodně světla.

Dalším rysem, který odlišuje originální EOTECH zaměřovač od padělku, je přítomnost optické součásti za horní částí předního okna hledí. 

Dalším způsobem, jak rozpoznat padělek, je podívat se na spodní část kolimátoru. Ze všech identifikovaných padělků má jen málo z nich originální označení výrobce EOTECH a štítky se sériovým číslem připevněné na spodní straně zaměřovače. Některé verze padělků však byly označeny za přesvědčivé štítky EOTECH.  Některé z nových padělaných modelů používají kopie samolepek se sériovým číslem!

Padělky nemají režim nočního vidění, kde je intenzita zaměřovače podstatně snížena, takže jej lze sledovat pomocí brýlí pro noční vidění. Po stisknutí tlačítka označeného NV přejde originální EOTECH do režimu nočního vidění a intenzita zaměřovače se podstatně sníží do té míry, že není viditelná pouhým okem. Opětovným stisknutím tlačítka NV přepnete zrak mezi normálním a nočním režimem vidění. U padělaného zaměřovače se barva LED změní z červené na zelenou, když je stisknuto tlačítko NV. Opětovným stisknutím tlačítka NV přepnete barvu zaměřovače mezi červenou a zelenou.

A konečně, padělaný zaměřovač lze identifikovat, pokud je při pohledu skrz zrak viditelně přítomen nějaký zdroj světla. Uživatel nevidí zdroj laserové diody nikde v pouzdře originálního EOTECH zaměřovače. Většina padělků je navržena se světelným zdrojem namířeným k oku uživatele tzn. plné vystavení světelného zdroje oku.


PRAVÝ


PADĚLEKVŠECHNY originální holografické zaměřovače EOTECH jsou a vždy byly vyráběny v Ann Arbor v Michiganu, v průmyslovém srdci USA.

 • EOTECH je výhradním výrobcem holografických kolimátorů EOTECH
 • Nikde na světě neexistují žádné jiné společnosti nebo výrobci oprávnění navrhovat nebo vyrábět značkové výrobky nebo komponenty EOTECH
 • Kolimátory EOTECH používají pouze červené nebo zelené laserové diody a nikdy žádné varianty, které nabízejí přepínatelné červené a zelené barvy
 • Kolimátory EOTECH se nabízí pouze s následujícími typy baterií: CR123 (LITHIUM 3V), AA Alkalické nebo N-Cell Alkaline