Jericho IWI J941FS9

19 890 Kč / ks 16 438,02 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Pouze osobní odběr. Pouze na ZP. Ráže 9mm Luger. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výroba pistole Jericho 941 započala v roce 1990. Původně byla vyvinuta jako služební zbraň. Její předlohou byla uznávaná CZ-75. Pistole Jericho je postavena na jejím základě, ale značně designově a funkčně vylepšená a zdokonalená. Při vývoji i výrobě IMI spolupracovala s italskou zbrojovkou Tanfoglio, která část dílů IMI dodávala a sama klony CZ-75 již předtím vyráběla. Jericho je často (zejména v USA) označováno jako „Baby Desert Eagle“, byť s pistolí Desert Eagle (od stejného výrobce) nemá kromě podobného vzhledu žádné společné prvky.


Pracuje v systému SA/DA s vnějším kohoutem. Manuální pojistka na závěru nebo rámu (dle modelu) mnohdy slouží i jako páka bezpečného vypuštění kohoutu (decocing lever). V současnosti je stále produkována a to společností IWI (Israel Weapon Industries) v různých modifikacích a provedeních. V počátcích vyráběna pouze s ocelovým rámem, v několika modelech lišících se velikostí a bezpečnostními prvky, v  různých povrchových úpravách.

Pistole má klasickou konstrukci. Jericho 941 pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně (Browningův systém). Hlaveň je opatřena polygonním vývrtem a dvěma uzamykacími ozuby. Všeobecně polygonní vývrt vykazuje vyšší životnost než klasický drážkovaný. Masivnější závěr je veden v drážkách po celé délce rámu a přispívá k velmi dobré přesnosti a k celkovému klidnějšímu chování zbraně při střelbě. Rukojeť pistole pojme dvouřadový zásobník a je vemi dobře ergonomicky vyřešena. Zajišťuje perfektní úchop. Hrubé drážky v části závěru usnadňují jeho natažení. Ve spojení s pažbičkami z tvrdého plastu, s logem IMI a znakem zbrojovky sedí i v menší ruce. Zvětšený kombatový lučík umožňuje střelbu i v rukavicích. Mířidla jsou standardní služební – hledí i muška stranově posuvné v drážce. Manuální pojistka a vypouštění závěru mají zvětšené, ergonomicky tvarované plochy a tudíž se i lépe ovládají. Lučík je combatový, s praktickým zdrsněním v přední vnější části. Nespornou výhodou je, že do zbraně lze použít zásobníky pro CZ-75.

Spolehlivá, odolná  zbraň  klasické konstrukce s čitelnými mířidly, jednoduchá na ovládání. Není citlivá na údržbu a střelivo. Majiteli poskytne vysokou užitnou hodnotu. Vhodná i k nošení.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zbraně
Záruka: 2 roky
Ráže: 9mm Luger (9x19mm)
Celková délka: 184mm
Délka hlavně: 96mm
Hmotnost (bez zásobníku): 900g
Kapacita zásobníku: 15
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: