Nůž ANV A200 (ANVA200-001)

Novinka
Značka: ANV Knives
3 899 Kč / ks 3 222,31 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Čepel - DLC černá SLEIPNER, Rukojeť - G10 černá, Pojistka - Alock

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pravolevý design a super bezpečná pojistka Alock dělá novou A200 ideálním EDC, které je připraveno pro tvé každodenní dobrodružství.

To, že je A200 zároveň totálně cool, je už vlastně jenom bonus.

Spolehlivost není samozřejmostí. Pokud chceš být brán vážně, musíš neustále podávat výkon. Od toho, je tu i nová A200. Díky její lehké, ale zároveň odolné konstrukci téměř zapomeneš, že ji máš u sebe. Ale v momentě, kdy to bude potřeba, tě skvělá hluboce podchlazená čepel nenechá na holičkách. Pravolevost a vysoká bezpečnost v každé situaci dělají z nové Alock A200 výborný EDC nůž pro tvoje každodenní dobrodružství.

Začněme od špičky. Čepel nové A200 je vyrobena z oceli Uddeholm Sleipner, která je kalena na 60 HRC společně s hlubokým podchlazením pro ještě lepší vlastnosti. Povrch už tak skvělé oceli jsme opatřili DLC povlakem, který zajistí vyšší odolnost čepele a zároveň zabrání nechtěným odleskům. Tvar čepele dnes již klasického ANV zkosení a vysokého plochého výbrusu zajistí perfektní řezné vlastnosti.

Pokud se zaměříš na střed nože, všimneš si, že jsme pro jeho otevírání zvolili nové “tlačítko” pro palec, které je perfektní pro otevírání nože jednou rukou. “Tlačítko” je zároveň opatřeno ANV lumidotem. Stačí jen položit palec na horní hranu a lehkým tahem nůž otevřít.

Když mluvíme o otevírání. Poprvé v historii jsme nůž opatřili našim novým Alock systémem. Zamykací mechanismus Alock je velmi bezpečný a pohodlný pro praváky i leváky. Zamykací kolík má dostatečně ostrý tvar, který zajišťuje bezpečnou manipulaci a kontrastní červený index pomáhá se snadnou a rychlou navigací.

Postupujeme dále ke střenkám. Všimni si, že je zde přesně tolik hrubé textury G10, kolik je potřeba, a velká část střenky je ponechána hladká. A200 vnímáme zejména jako EDC, takže příliš agresivní textura pro nás zde není žádoucí.

V zadní části lehké, odfrézované rukojeti z G10 jsou dominantou nádherné kontrastní spacery, které nejenže drží celá záda nože pevně u sebe, ale mohou být také použity pro tvůj oblíbený přívěsek nebo smyčku.

V neposlední řadě - kapesní klip. Na patě nože se nachází oboustranný drátový deep carry kapesní klip, který zajistí pohodlné, přesto bezpečné nošení a díky černému povlaku také naprostou diskrétnost, jelikož se podobá peru.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože
Záruka: 2 roky
Barva: červená
Střenka: G10
Čepel: ANV Swedge, Drop Point
Celková délka: 210mm
Délka čepele: 88mm
Tloušťka čepele: 3mm
Hmotnost: 81g
Položka byla vyprodána…

ANV 200

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: